Šminka, njega kose i beauty tretmani dio su društva daleko duže nego što većina ljudi misli. Povijest ugradnje trepavica osobito je zanimljiva, a počinje već u 18. stoljeću.
Ideja o produljenju trepavica nije nova. Mnoge knjige i publikacije o modi u kasnim 1800-ima savjetovale su kako produljiti trepavice. Metode su uključivale rezanje krajeva trepavica kako bi se potaknuo dulji rast. Godine 1882. u novinama je objavljeno da su stanovnici Pariza počeli šivati kosu u svoje kapke kako bi stvorili lažne trepavice.
Godine 1902. Karl Nessler patentirao je metodu za tkanje umjetnih trepavica i obrva, a 1903. godine počeo je prodavati umjetne trepavice u svom salonu u Londonu. Godine 1916. redatelj D.W. Griffith je, radeći na svom filmu Intolerance, poželio da glumica Seena Owen ima duže trepavice. Iskoristio je lažne trepavice koje su bile ljudska kosa utkana kroz fini materijal gaze.
Kako je tehnologija napredovala, tako je i ugradnja trepavica postajala sve popularnija u široj javnosti, pogotovo tijekom 1930-ih i 1960-ih. Do 21. stoljeća došlo je do značajnog napretka u metodama produžavanja trepavica. Za razliku od umjetnih trepavica prošlih desetljeća, današnji su primjerci daleko sofisticiraniji. Većina je razvijena u Japanu ili Koreji početkom 2000-ih, a u široku su upotrebu ušli u razdoblju do 2004. godine. Kako je postala raširena među slavnim osobama, ugradnja trepavica postala je popularnija no ikad prije. Moderne ekstenzije za trepavice sastoje se od pojedinačnih vlasi pričvršćenih na postojeće trepavice uz pomoć medicinskog ljepila. Ovakve ekstenzije dolaze u širokom rasponu stilova, boja i materijala. Popularniji materijali uključuju ljudsku kosu, sintetičku svilu, poliester i sibirski nerc. Moderne umjetne trepavice su lagane, udobne i daleko nadmoćnije od starijih verzija koje su se nosile u ranijim povijesnim razdobljima.
Kao što možete vidjeti, ugradnja trepavica ima vrlo zanimljivu povijest. Ona je važan dio modne industrije, ali i onaj koji se i dalje razvija i raste u popularnosti.